Lucrător comercial Restaurant

Bucharest, București - Explore location Food & Restaurant Full Time

Job description

CINE EȘTI

Vezi lucrurile puțin diferit? Și noi. Credem că ceea ce apreciezi este mai important decât ceea ce spune CV-ul tău. Oferim poziții care te vor provoca și care te vor ajuta să te dezvolți.

Despre tine:
Sarcina principală a unui angajat IKEA este aceea de a maximiza vânzările și profitabilitatea în domeniul său de responsabilitate, utilizând cunoștințele IKEA despre gama de produse, condițiile de pe piața locală și nevoile clienților. Împreună cu mii de colegi din întreaga lume vei ajuta la asigurarea succesului continuu, la nivel global, al Conceptului IKEA - un concept care servește milioane de clienți mulțumiți în fiecare zi.

Pentru rolul de Lucrător comercial Restaurant, avem nevoie de câteva dintre cunoștințele și abilitățile tale de bază, iar de dezvoltarea ta în viitor, ne ocupam noi:

• Excelente abilităţi de comunicare şi orientare către client
• Experienţă în domeniu minimum 1 an
• Atenţie la detalii pentru a te asigura că standardele de calitate sunt îndeplinite
• Adaptabilitate, rezistenţă la stres, efort, rutină şi orientare către soluţii
• Capacitatea de a manipula individual colete de maximum 25 kg
• Capabilitatea de a acoperi mai multe arii de activitate
• Disponibilitatea de a lucra în ture de lucru și în weekend-uri
• Flexibil/ă faţă de stilurile de lucru şi deschis la schimbări
• Capacitatea de a prioritiza şi organiza sarcinile de lucru

O ZI DIN VIAȚA TA ALĂTURI DE NOI

Responsabilităţile tale vor fi:

• Întâmpinarea clienților şi asigurarea unei experienţe plăcute la cumpărături
• Sprijinirea procesului de preparare si vânzare a produselor
• Recepționarea și depozitarea produselor în conformitate cu standardele specifice
• Menținerea zonei în care lucrezi curată şi organizată eficient
• Porționarea corectă a alimentelor în vederea creşterii vânzărilor şi a micşorării pierderilor
• Respectarea normelor de igienă

ÎMPREUNĂ FORMĂM O ECHIPĂ

Noi ne întâlnim cu clienții noștri - în magazinele noastre, online, prin catalogul nostru și dincolo de toate acestea. Cunoaștem gama de produse IKEA, piețele locale și nevoile clienților noștri și identificăm permanent modalități noi de stabilire a unor adevărate legături cu clienții noștri, pentru a optimiza vânzările și profiturile. Alături de mii de colegi din jurul lumii, formăm o echipă diversă care lucrează pentru un succes mondial continuu al Conceptului IKEA - un concept care ajută milioane de clienți să creeze o viață mai bună în fiecare zi!